ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

MUMINKI ZREALIZOWAŁY PROJEKT

Grupa Muminki z Przedszkola nr 2 w Łapach właśnie zakończyła realizację wiosennej edycji projektu “Zdrowo jem, więcej wiem!”. Jego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, zaś honorowym patronatem jest Małżonka Prezydenta RP, Agata Konrnhauser-Duda. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważne również było podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej oraz uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. Zdobytą wiedzę przekazano również Rodzicom, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie, picie odpowiedniej ilości wody oraz regularną aktywność fizyczną. Zachęcamy do obejrzenia filmiku z fotorelacją z realizacji projektu.

Justyna Markowska

Katarzyna Olszewska