DZIEŃ STRAŻAKA

DZIEŃ NASZYCH BOHATERÓW

„Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą”.

04.05.2021 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe Święto, bliskie pasjom małych chłopców, a może i też dziewczynek– Międzynarodowy Dzień Strażaka. Zdobyliśmy nowe wiadomości na ten temat. Przedszkolaki obejrzały prezentację mulitmedialną oraz wirtualny spacer po Straży Pożarnej. Dowiedziały się, że strażacy oprócz zapobiegania pożarom i walce z nimi, mają też inne zadania. Pomagają poszkodowanym w wypadkach, udzielają pierwszej pomocy, często ratując ludzkie życie. Usuwają też skutki klęsk żywiołowych, niebezpiecznych awarii oraz katastrof. Nie przeraziło to jednak naszych przedszkolaków, zwłaszcza chłopców, którzy deklarują, że w przyszłości z pewnością będą wykonywać ten zawód. Dzieci przypomniały sobie pod jaki numer należy dzwonić  w niebezpiecznych sytuacjach.  Niestety, kolejny rok nie możemy się spotkać z naszymi zaprzyjaźnionymi strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Łapach. Jednak o nich pamiętamy i życzenia dziś składamy.

Ewelina Jachimczuk

Agnieszka Kozłowska