MOTYLKI SŁUCHAJĄ BAJEK

BAJECZKI Z BIBLIOTEKI

Motylki oglądały wystawę pt. „Książki mojego dzieciństwa” przygotowaną przez pracowników Biblioteki Publicznej w Łapach. Wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci nawiązywała do książek i zabawek z młodości naszych Rodziców i Dziadków. Niektóre pozycje  były już dzieciom znane; ( Kubuś Puchatek, Lokomotywa), tylko w innym wydaniu, ponieważ my również codziennie czytamy naszym wychowankom literaturę dziecięcą. Bystre oczka wypatrzyły na prezentacji także współczesne zabawki. Te wszystkie nieznane dzieciom pozycje zaciekawiły je ogromnie i z uwagą oglądały i słuchały tytułów, by móc  o nich opowiedzieć  Rodzicom. Podobała się przedszkolakom książeczka, którą czytała Pani pt. ”Świerszcz muzykant w pałacu mrówek".

Małgorzata Łapińska