PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

POLSKA MOJA OJCZYZNA

Nasze przedszkolaki uwielbiają recytować wiersze, dlatego zostały zaproszone do wzięcia udziału w patriotycznym konkursie recytatorskim. W tym roku odbył on się pod hasłem „Polska moja Ojczyzna”, w nieco innej formie niż w latach ubiegłych , ze względu na chwilową nieobecność dzieci w przedszkolu .Nasi przedszkolacy zaprezentowali najbardziej znane Polkom wiersze. Usłyszeliśmy następujące utwory: „Ojczyzna”, „Moja mała ojczyzna”, „ Katechizm polskiego dziecka”, „Barwy ojczyste”, „Mój dom”, „Co to jest Polska?”, „Polska, „Modlitwa polskiej dziewczynki”, i „ Polska to ojczyzna nasza”. Podczas recytacji dzieci były pięknie, odświętnie ubrane, białe bluzeczki i koszule , a także stroje ludowe dodały podniosłego charakteru temu wydarzeniu. W stylizacjach nie zabrakło też polskich symboli narodowych: flag, kotylionów. Mamy nadzieję , że nauczone i zapamiętane wiersze na zawsze zostaną w pamięci dzieci i zawsze będą im przypominać kim są i skąd pochodzą. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i niewielkie, słodkie nagrody. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie : piękne stroje, dekoracje i nagrania. Gratulujemy wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas