ŚWIĘTO 3 MAJA

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!

Do Święta Konstytucji 3 Maja Przedszkole nr 2 w Łapach przygotowywało się od miesiąca. Głównym celem wszystkich podjętych działań z dziećmi było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „Małych Patriotów.”

Z tej okazji dzieci zostały zaproszone do udziału w zorganizowanym przez nauczycieli Przedszkola nr 2 Konkursie recytatorskim pt. „Polska, moja Ojczyzna!”. Konkurs ze względu na chwilową nieobecność dzieci w przedszkolu był zorganizowany zdalnie. Rodzice zamieszczali prezentacje wierszy na stronie FB dwójeczki promującej zdrowie.  Dzieci recytowały najbardziej znane wiersze. Usłyszeliśmy następujące utwory: „Ojczyzna”, „Moja mała ojczyzna”, „ Katechizm polskiego dziecka”, „Barwy ojczyste”, „Mój dom”, „Co to jest Polska?”, „Polska”, „Modlitwa polskiej dziewczynki”, i „ Polska to ojczyzna nasza”. Podczas recytacji dzieci były pięknie, odświętnie ubrane, białe bluzeczki i koszule , a także stroje ludowe dodały podniosłego charakteru temu wydarzeniu. W stylizacjach nie zabrakło też polskich symboli narodowych: flag, kotylionów. Mamy nadzieję , że nauczone i zapamiętane wiersze na zawsze zostaną w pamięci dzieci i zawsze będą im przypominać kim są i skąd pochodzą. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i niewielkie, słodkie nagrody. Podziękowania kierujemy do Rodziców za pomoc i zaangażowanie: piękne stroje, dekoracje i nagrania.

Dzieci z każdej grupy poznały i odśpiewały Hymn, prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu. Upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach i wykonywały prace plastyczne o tematyce narodowej.

Uwieńczeniem naszych działań jest wystawa prac plastycznych zorganizowana na ogrodzeniu przedszkola, która zwraca uwagę mieszkańców miasta i sygnalizuje o zbliżającym się święcie.

Pani Dyrektor podkreślając wagę Konstytucji podziękowała Nauczycielom za przygotowanie uroczystości grupowych, Dzieciom za piękną postawę
i zaangażowanie. Podziękowania kierujemy też do Rodziców za angażowanie dzieci do działań w przedszkolu, poświęcenie czasu na wspólne rodzinne czytanie literatury, nagrywanie i przesyłanie filmów z utworami recytowanymi przez pociechy.

Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

GALERIA PRAC