22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

22 kwietnia, jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw związanych z ekologią. Obejrzeliśmy film edukacyjny, wysłuchaliśmy piosenek, wierszy o Ziemi. Otrzymaliśmy również list od Eko Damy. Uczyliśmy się segregować śmieci, sadziliśmy rośliny. Wiemy, jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko, w którym żyjemy. Na grupie Facebook naszego przedszkola chętnie prezentowaliśmy sposób, w jaki wraz z rodziną dbamy o Ziemię. Wspólnie z rówieśnikami wykonaliśmy plakaty oraz Eko Przyjaciela Ziemi. Za udział w zabawach i poszerzeniu wiedzy ekologicznej otrzymaliśmy dyplomy.

Anna Kurzyna

Agnieszka Budzisz