MARZEC W JEŻYKACH

JEŻYKI WYCZEKUJĄ WIOSNY

W minionym miesiącu Jeżyki poznały zwiastuny wiosny i pogodę charakterystyczną dla okresu przedwiośnia. Dzieci poznały kwiaty, które pojawiają się jako pierwsze po zimie, a także te, które już zwiastują wiosnę. Przedszkolaki, poznały także wytłumaczenie przysłowia " W marcu jak w garncu". Następnie ćwicząc grafomotorykę uzupełniały karty pracy samodzielnie. A kiedy tylko aura była sprzyjająca, wyruszyły na spacer po przedszkolnym placu, by przekonać się czy wiosna do nas zawitała- i już wiemy, że przybyła !!! 22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Wiosnę powitaliśmy wesoło i kolorowo. W marcu odbył się również  Przegląd Piosenki Przedszkolaków. Jeżyki wystąpiły  przepięknie. Dzieciaczki na zajęciach gimnastycznych dzielnie ćwiczyły ćwicząc równowagę. Poszerzyliśmy także swoje wiadomości o dinozaurach.  Na zakończenie cała grupa wykonała piękną, duża makietę, która sprawiła im wiele radości. Kolejny miesiąc za nami, a teraz z niecierpliwością czekamy nadejścia Świąt Wielkanocnych.

Ewelina Jachimczuk