MARZEC W MUCHOMORKACH

MALUCHY WITAJĄ WIOSNĘ

W marcu w maluchach bardzo dużo się działo. W pierwszym tygodniu miesiąca przenieśliśmy się do krainy muzyki i dźwięków: graliśmy na instrumentach, uczyliśmy się nowych piosenek, poznawaliśmy nowe zabawy rytmiczno- taneczne, a także oglądaliśmy audycję muzyczną. Kolejny tydzień był to tydzień bajek, baśni i teatru- dzieci poznały pacynki, kukiełki i marionetki, a także wcielały się w postaci z bajek. Następnie rozmawialiśmy o wiośnie i jej oznakach, poszukiwaliśmy wiosny w naszym ogrodzie i obchodziliśmy “Dzień wiosny” w grupie. Założyliśmy też w sali mini ogródek- posialiśmy wspólnie owies, rzeżuchę, szczypiorek i kwiaty. Muchomorki wzięły także udział w konkursie piosenki, do którego pilnie się przygotowywały i wystąpiły pięknie :) Swoje 4 urodziny w gronie kolegów z grupy obchodziła Michalina, której zaśpiewaliśmy głośne Sto lat… Nie zabrakło też wspólnej, wesołej zabawy. Kolejny wspólny miesiąc za nami, a tymczasem życzymy wszystkim Wesołych Świąt spędzonych w gronie rodziny oraz dużo, dużo zdrowia.

Małgorzata Piekutowska