MARZEC W SMERFACH

WIOSENNE PRZYGODY SMERFÓW

Nasze przedszkolaki nie miały czasu na nudę. Miesiąc minął szybko i pracowicie.   Było wiele atrakcji  i pracy również.

Wkrótce nasze dzieci będą już uczniami i dużo czasu poświęciliśmy, aby były jak najlepiej przygotowane do szkoły. Już zaczęliśmy przeprowadzać diagnozę dziecka 6- letniego, którą każdy rodzic otrzyma do końca kwietnia.

Witaliśmy wiosnę z wielką radością. Smerfy wspólnie wykonały postać  pani wiosny, pokolorowały postać i własnoręcznie zrobionymi kwiatami ozdobiły suknię. Na podwórku kolorową kredą rysowały wszystko co kojarzy się z najpiękniejszą porą roku.

,,Tęcza’’ to tytuł piosenki, którą Smerfy przygotowały na konkurs piosenki w naszym przedszkolu.

Cała grupa  przygotowuje wiersz  pt,,Na Straganie’’ również na konkurs.

Obejrzały również bajkę muzyczną pt. ,,Opowieści Kłapouchego’’

W ramach doradztwa zawodowego dzieci obejrzały film edukacyjny – poszerzyły wiedzę o zawód dyrygenta, kompozytora i muzyka. Już wiedzą na czym polega ich praca.

Przez wiele dni gościliśmy panią Aleksandrę, która odbywała w naszej grupie praktykę studencką. W tej chwili pracujemy. Myślę, że wkrótce będziemy znowu w  razem w przedszkolu.

Agnieszka Kozłowska