KRASNOLUDKOWE MARCOWE WIEŚCI

WIOSNA JUŻ PRZYBYŁA! KRASNOLUDKI OŻYWIŁA

Marzec  Krasnoludki bardzo ożywił. Najpierw w artystycznym klimacie minęły 2 tygodnie. W  świecie muzyki dzieci czas spędziły, nawet filharmonię  on-line zwiedziły. Instrumenty różne poznały i z Gamą C-dur zaśpiewały. Potem w świat teatru zawitały, gdzie magii aktorskiej sztuki zasmakowały. Na scenie wspaniale swe role odgrywały, a za kulisami odpoczywały. Gdy Wiosenny Pokaz Mody zorganizowały, to na wybiegu tremy już nie miały. Wiosnę właśnie pokazem mody powitały, a potem wszystkie jej tajemnice poznawały. Zwiastuny wiosny są już im znane i już nie dziwi obraz z bocianem. Zielony ogródek także  założyły i w ogrodników się bawiły. Potem do Ogrodu Zoologicznego się wybrały i zwierzęta tam zamieszkałe poznawały. Dziko żyjące w naszym klimacie i egzotyczne, które na wolności spotkać można sporadycznie. Wielkanocne zwyczaje znów Krasnoludki zdalnie poznały, bo przedszkola się przed Covidem – 19 się pozamykały. W marcu też imprezy były. Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn Krasnoludki uroczyście uczciły. Były kwiaty i kolorowe lizaki, a to podarunek nie byle jaki. Pierwszy Dzień Wiosny z Pokazem Mody i  Przegląd Piosenki Przedszkolaka odbył się, gdzie każdy Krasnoludek wspaniale zaprezentował się. Urodzinki też obchodziliśmy, Lidzi i Oli Wiśniewskiej : „Sto lat śpiewaliśmy”. Marzec więc pracowicie minął nam w przedszkolu. Mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy i kwietniowe wieści Wam podamy.

Mirosława Matusik

Beata Nielipowicz