ŻABKI W MARCU

OCZEKUJEMY PRZYJŚCIA WIOSNY

Marzec powitał nas roztopami i szybko topniejącym śniegiem. To znak , że wielkimi krokami zbliża się wiosna. W tym miesiącu poznaliśmy podstawowe instrumenty muzyczne i wszyscy się z nimi bawiliśmy, zarówno tymi, które są dostępne w przedszkolu jaki i samodzielnie wykonanymi przez dzieci . W muzycznym tygodniu obejrzeliśmy audycję muzyczną pt. „Co to jest rytm- opowieści Kłapouchego”. Dzieci z naszej grupy wzięły udział w przeglądzie piosenki , na którym zaśpiewały utwór pt. „Kle, kle boćku”. W kolejnym tygodniu bawiliśmy się w teatr i poznawaliśmy podstawowe pojęcia z nim związane. Wszyscy mieli możliwość wcielenia się w aktorów w kukiełkowym przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”, realizując jednocześnie zajęcia związane z bezpieczeństwem pod hasłem  „ Nie ufaj obcemu”. Kolejny tydzień to przygotowania do przyjścia wiosny. Wspólnie zrobiliśmy i ozdobiliśmy Marzannę, symbol złej zimy i wynieśliśmy ją na podwórko ,aby porwał ją  silny, północny wiatr i zabrał do krainy lodu. Pożegnaliśmy zimę, a więc przyszła  wiosna, którą witaliśmy wiosennymi piosenkami i wiosennymi okrzykami. Ostatni tydzień marca upłynął nam w tematyce sportowej. Każde dziecko chciało zostać sportowcem , więc wszyscy solidnie ćwiczyli i bawili się przy muzyce. Zbliża się kolejny miesiąc- kwiecień. Czekamy nadejścia Świąt Wielkanocnych.

Bożena Domaszewska