MARZEC W PUCHATKACH

PUCHATKI  WIOSNĘ WITAJĄ

Nasze przedszkolaki nie miały czasu na nudę. Miesiąc minął szybko i pracowicie.   Było wiele atrakcji  i pracy również.

Wkrótce nasze dzieci będą już uczniami i dużo czasu poświęciliśmy, aby były jak najlepiej przygotowane do szkoły. Już zaczęliśmy przeprowadzać diagnozę dziecka 6- letniego, którą każdy rodzic otrzyma do końca kwietnia.

Witaliśmy wiosnę z wielką radością. Puchatki wspólnie wykonały postać  pani wiosny, pokolorowały postać i własnoręcznie zrobionymi kwiatami ozdobiły suknię. Na podwórku kolorową kredą rysowały wszystko co kojarzy się z najpiękniejszą porą roku.

,,Wiosna w błękitnej sukience’’ to tytuł piosenki, którą Puchatki przygotowały na konkurs piosenki w naszym przedszkolu.

Cała grupa  przygotowuje wiersz  pt,,Chory kotek’’ również na konkurs.

Dzieci odbyły wirtualną wycieczkę do biblioteki, obejrzały film pt. ,,Hopek wraca do gry’’

Obejrzały również bajkę muzyczną pt. ,,Opowieści Kłapouchego’’

W ramach doradztwa zawodowego dzieci obejrzały film edukacyjny – poszerzyły wiedzę o zawód dyrygenta, kompozytora i muzyka. Już wiedzą na czym polega ich praca.

Przez wiele dni gościliśmy panią Karolinę, która odbywała w naszej grupie praktykę studencką. W tej chwili jesteśmy na odległość. Myślę, że wkrótce będziemy znowu w razem w przedszkolu.

Joanna Roszkowska

Ligia Łapińska