SPOTKAJMY SIĘ W TEATRZE NATURY

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PT. HOTEL DLA OWADÓW

W grudniu ubiegłego roku grupa Muminków reprezentowała Przedszkole nr 2 w konkursie zorganizowanym przez Wydział Biologii oraz Koło Naukowe Biologów im. Włodzimierza Chętnickiego działające na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku w ramach projektu Spotkajmy się w teatrze nauty pt: „ Hotel dla owadów”. Celem projektu jak i konkursu było upowszechnienie wiedzy związanej z przyrodą, ochroną środowiska, oraz kształtowanie postaw ekologicznych, związanych m. in. z ochroną zwierząt oraz roślin. Grupa Muminków wykonała hotel z naturalnych materiałów takich jak: drewno, glina, słoma, siano, kora  i szyszki. Jury oceniało pomysłowość dzieci i nagrodziło  nasze przedszkolaki wyjątkowym dyplomem.

Paulina Kodracka