LUTY W KRASNOLUDKACH

KARNAWAŁOWY CZAS

Luty w krasnoludkach upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Na bal karnawałowy wszyscy czekali z niecierpliwością. Ważne było przygotowanie pięknych strojów karnawałowych. Pomogli w tym Rodzice. Dzięki temu wszyscy bawili się doskonale. Techniką origami dzieci stworzyły kolorowe pajacyki i zaprojektowały kolorowe przebrania. Krasnoludki poznały nowe litery i potrafią z nich układać wyrazy. Chętnie odwiedzaliśmy wirtualną bibliotekę. Słuchaliśmy opowiadań i rysowaliśmy do nich ilustracje. Podczas omawiania pracy kucharza  uczyliśmy się nakrywania do stołu i teraz bez trudu pomożemy w tym Mamie. Ważnym dla wszystkich świętem były Walentynki. Dzieci samodzielnie wykonały serduszka niespodzianki swoim najmilszym. Wiemy, że sport to zdrowie i systematycznie ćwiczymy. Szczególnie lubimy ćwiczenia z przyborami. Wszystkie przedszkolaki chętnie poznają świat. Wiedzą, jak upływa czas – znają pory roku, miesiące, dni tygodnia. Stworzyliśmy nawet swój własny Krasnoludkowy kalendarz i zegary. Badaliśmy świat wokół nas. Uczyliśmy się posługiwania wagą i określania ciężaru przedmiotów. Matematyczne wagi pomagały nam w liczeniu. W towarzystwie kolegów czas mijał szybko i na nudę nie było czasu.

Mirosława Matusik

Beata Nielipowicz