LUTY W PUCHATKACH

WESOŁE ZABAWY PRZEDSZKOLNEJ GROMADKI

Kolejny miesiąc minął wesoło. Było dużo atrakcyjnych zabaw i zajęć.

Dzieci brały udział w balu karnawałowym. Wszystkie PUCHATKI miały piękne stroje i wielką chęć do wspólnej zabawy.

14.02. grupa wzięła udział w Ekologicznych Walentynkach, w akcji zbierania  zużytych baterii.

Puchatki bardzo lubią ćwiczenia gimnastyczne, dlatego często organizujemy taką formę ruchu. Mają okazję samodzielnie przebierać się w strój gimnastyczny, składają swoje ubrania i odkładają na wyznaczone miejsce.

Czytaliśmy i opowiadaliśmy dużo baśni i bajek. Dzieci samodzielnie opowiadały swoje ulubione bajki. Wymieniały ulubionych bohaterów z literatury dziecięcej.

Dzieci pamiętają  o dokarmianiu ptaków, systematycznie uzupełniają karmnik ziarnami zboża i innymi smakołykami. Puchatki bardzo lubią  zabawy na śniegu, lepienie bałwana i rzucanie śnieżkami to ulubione zabawy zimowe.

Dużo czasu poświęcamy każdego dnia wykonując zadania w kartach pracy oraz utrwalamy litery czytając proste teksty.

W ramach doradztwa zawodowego dzieci obejrzały film edukacyjny pt. ,,Jak powstaje książka’’

Puchatki dowiedziały się na czym polega praca  kucharza, odbyły wirtualną wycieczkę do kuchni oglądając film ,,W przestrzeni kuchni’’.

Joanna Roszkowska

Ligia Łapińska