XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ MUKOWISCYDOZY

#FUNDACJAMATIO

Fundacja Matio już po raz dwudziesty organizuje kampanię społeczną „Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”. Hasłem tegorocznej kampani  to :” MUKOWISCYDOZA”- Chcę zdjąć maskę” ma zwrócić ona uwagę, a nawet sprowokować do zastanowienia odbiorcę kto i dlaczego w  trudnych czasach pandemii chce zdjąć maskę. Przyzwyczailiśmy się już do widoku ludzi w maskach na ulicy, w sklepach, przychodniach i innych miejscach publicznych, co wymusiła panująca pandemia. Mało kto jest świadomy, że są osoby, które z maską nie rozstają się przez całe życie. Chorzy na mukowiscydozę marzą  o tym by zdjąć maskę, bo dla nich znaczyłoby , że uwolnili się  od choroby. Niestety na dzień dzisiejszy nie mają takiej możliwości ponieważ z mukowiscydozy nie da się wyleczyć. Nasze przedszkolaki obejrzały przygotowaną przez Fundację Matio prezentację oraz wykonały ćwiczenia dzięki, którym miały okazję  zapoznać się z tym jak wygląda życie osób walczących z tą chorobą.

Paulina Kondracka