BYŁY SOBIE PIENIĄDZE

POZNAJEMY WARTOŚĆ PIENIĄDZA

„Od 2017 roku Fundacja BGK prowadzi nabór do programu „Były sobie pieniądze…”. Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-9 lat i ma na celu podniesienie poziomu wiedzy ekonomicznej oraz wprowadzenie w podstawy finansów tak, aby dzieci potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie. Program polega na przeprowadzeniu autorskich lekcji o finansach w określonych grupach wiekowych (dwie grupy w wieku: 3-6 lat i 7-9 lat). Tematyka lekcji dotyczy przede wszystkim: wartości pieniądza, podstaw ekonomii, zarządzania finansami osobistymi, roli i funkcji banków, jak również umiejętności krytycznego myślenia i zastosowania tej wiedzy w praktyce oraz podejmowania racjonalnych wyborów konsumenckich.”

30.10.2020 r. na stronie www.fundacjabgk.pl  ogłoszono wyniki zakwalifikowania do w/w programu. Wśród 10 wytypowanych przedszkoli w Polsce znalazło się Przedszkole nr 2
w Łapach.

Od 1 marca 2021 r. grupa Muminków pod przewodnictwem nauczycieli: Katarzyny Olszewskiej, Justyny Markowskiej i Pauliny Kondrackiej rozpocznie realizację zajęć. Zajęcia uatrakcyjnią pomoce dydaktyczne przesłane przez Fundację BGK