PRZEDSZKOLAKI SŁUCHAJĄ BAJEK

BAJECZKI Z BIBLIOTEKI

W mijającym tygodniu dzieci w naszym Przedszkolu rozmawiały o zaczarowanym świecie bajek i baśni. Poznały, jak powstaje książka i gdzie ją możemy dostać.  Każdy przedszkolak wie, że wiele ciekawych książek możemy wypożyczyć z biblioteki, a najpiękniej opowieści czyta Mama. Panie bibliotekarki udostępniły naszym wychowankom film. W ramach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” Mama Luiza czytała swojej córce Hani opowiadanie „Zuzia idzie do przedszkola” z serii „Mądra Mysz”. Dzieci poznały problemy dziewczynki, która pierwszy raz idzie do przedszkola i zobaczyły, jak wspólnie z mamą można przygotować się na ten „wielki dzień”. Później odgadywały zagadki literackie. Na zakończenie bawiły się w „ilustratorów” bajek i narysowały obrazki do książeczki.

Mirosława Matusik

Beata Nielipowicz