MUMINKI SŁUCHAJĄ BAJKI

BAJECZKI Z BIBLIOTEKI

29.01.2021 dzieci wysłuchały bajki A. Głowińskiej pt.: „Kicia Kocia – Witaminowe przyjęcie” czytanej przez Panią Henrykę swojemu wnukowi Franiowi. Przedszkolaki dowiedziały się z niej jak ważne jest zdrowe odżywianie. W bajce główną bohaterkę odwiedził przyjaciel Pacek i zamiast zjeść zaproponowane przez tatę jabłko, objedli się słodyczami, po czym Kicię Kocię rozbolał brzuch, a jej przyjaciela ząb. Teraz już oboje wiedzą, że od słodyczy psują się zęby i można się rozchorować, zaś od witamin się rośnie. Następnego dnia Kicia Kocia postanowiła urządzić witaminowe przyjęcie i poczęstować przyjaciół owocami i warzywami, z przyjacielem upiekli zdrowe owsiane ciasteczka i przygotowali owocowy koktajl. Po wysłuchaniu bajki na prośbę Biblioteki Publicznej w Łapach dzieci wykonały serduszka stemplując je farbą i wycinając nożyczkami.

Justyna Markowska