KRASNOLUDKOWE STYCZNIOWE WIEŚCI

HURA! STYCZEŃ WIELE ATRAKCJI DAŁ

Nowy Rok kalendarzowy wprowadził Nas wreszcie w ustabilizowane życie grupowe, gdyż już WSZYSTKIE KRASNOLUDKI powróciły po dłuższej przerwie do przedszkola. Wszystkie na to czekały i do pracy ochoczo się zabrały. Najpierw o Naszej stolicy - Warszawie wiedzę zdobywały. Wirtualnie ją zwiedzały: zabytki, ważne budowle oraz miejsca nazywały i rozpoznawały. Zdobytą wiedzę w zabawach konstrukcyjnych wykorzystały i dzięki temu piękne budowle z różnorodnych klocków powstały jak np. Pałac Kultury i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernika. Tradycyjnie w styczniu o Babci i Dziadku dzieci pamiętają, więc i w tym roku o nich nie zapominają. Choć zaprosić ich nie mogły do swego przedszkola, to zdalnie przekazały życzenia wraz z piosenką i portretami, by wiedziały jak Babcię i Dziadka bardzo kochamy i o Nich pamiętamy. Tegoroczny styczeń fantastyczny był gdyż dużo śniegu nam dostarczył. Krasnoludki to wykorzystały i w śniegu nie raz pobuszowały. Ale o dokarmianiu ptaków w ten zimowy czas nie zapomniały. Ziarenkami ptasią stołówkę zasilały. Po powrocie do przedszkola przez okno ją obserwowały oraz nazywać i rozpoznawać odwiedzające bar ptasi ptaki próbowały. Cały tydzień wiedzę o pomaganiu zwierzętom zimą zgłębiały. Teraz wiedzą czym karmić ptaki i jak pomagać zimą leśnym ssakom. Zbiórkę pokarmu dla leśnych zwierząt zorganizowały i członkowi koła łowieckiego czyli Tatusiowi Nikodemka przekazały. Zebrane dary zwierzęta otrzymają i dzięki temu śnieżna zimę łatwiej przetrwają. Styczniowych jubilatów też mieliśmy. Pawełkowi i Wojtusiowi „Sto lat” wszyscy śpiewali i urodzinowe życzenia składali. To już wszystko co się ciekawego w Krasnoludkach wydarzyło w ten styczniowy czas. Zapraszamy na lutowe wieści już teraz.

Mirosława Matusik

Beata Nielipowicz