STYCZEŃ W JEŻYKACH

ZIMOWY CZAS

Drugi miesiąc Zimy! Za oknami w końcu zrobiło się biało. Przedszkolaki nie mogły nie wykorzystać tak długo wyczekiwanej okazji. Ulepiliśmy bałwana i bawiliśmy się  śnieżkami. Zabawy białym puchem dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. W tym miesiącu rozmawialiśmy o zimie i o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw, o bajkach i baśniach. Rozmawialiśmy także o Babciach i Dziadkach, którzy mieli w styczniu swoje święto. Z tek okazji nauczyły się piosenki oraz wiersza. Narysowały portrety. Nie zapomnieliśmy również o ptakach, które w ten mroźny czas potrzebują naszej pomocy. Dzieci dowiedziały się czym karmić naszych skrzydlatych przyjaciół, oraz że należy to robić tylko wtedy, kiedy za oknami pojawią się mrozy i śnieg.

Ewelina Jachimczuk

Mariola Perkowska