ŻABKI W STYCZNIU

ZIMOWE WSPOMNIENIA ŻABEK

Styczeń zaskoczył wszystkich deszczową, jesienną pogodą. Rozpoczął się kolejny rok kalendarzowy- 2021.  Dzieci powitały  go wspólnie z rodzicami, w domowej atmosferze, ze względu na panującą w tym roku pandemię. Wszyscy czekali zimy, która nadeszła dość niespodzianie i zaskoczyła nas siarczystym mrozem i śniegiem. Na początku stycznia , przygotowaliśmy „stołówkę dla ptaków”, wsypaliśmy do niej ziarna , i zawiesiliśmy specjalne pożywienie  podarowane nam  przez leśników. W czasie trwających  ferii zimowych zostały przeprowadzone zajęcia, na których dzieci poznały zasady zabaw zimowych na śniegu i lodzie. Spadł pierwszy śnieg , była to więc prawdziwa radocha zarówno dla dzieci jak i pań. Wszyscy ulepiliśmy bałwana i bawiliśmy się  śnieżkami. Korzystajmy z uroków zimy, bo nie wiemy jak długo potrwa. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały niespodzianki dla swoich dziadków, śpiewały piosenki, rysowały  portrety i wykonały laurki. Piosenki zostały nagrane , mogli je obejrzeć dziadkowie  korzystając z nowoczesnych środków przekazu. Ferie zimowe się skończyły, większość dzieci wróciła już do przedszkola. Teraz czekamy nadejścia następnego miesiąca w roku- lutego.

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas