STYCZNIOWE PRZYGODY SMERFÓW

ZIMA, ZIMA- SMERFOWA ZIMA

Początek miesiąca to czas ferii. Smerfy spędziły te dni pod znakiem wielu zabaw. Ulepiły piękne bałwany. Nie zabrakło też ,, wojny na śnieżki” oraz zjazdów na workach z górki czy aniołków na śniegu. Zabawy na śniegu dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. Przestrzegały zasad właściwego ubioru stosownego do warunków pogodowych. Rozmawialiśmy również na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Układały na ten temat historyjki obrazkowe.

Wiele czasu poświęciły na rozmowy o swoich ukochanych babciach i dziadkach. Narysowały ich portrety. Nauczyły się wierszy i piosenek dla dziadków i babć. Wyraziły swoje uczucia filmikiem ,,Za co kocham swoich dziadków”.

W ramach doradztwa zawodowego poznaliśmy zawód leśnika raz na czym polega jego praca. Obejrzały film edukacyjny na Youtube – poznały sposoby dokarmiania ptaków i zwierząt w lesie.

Ćwiczenia gimnastyczne jak zwykle przy nosiły wiele radości dzieciom, jak również odkrywanie nowych wyrazów, które mogą już dzieci układać z poznanych literek.

Anna Kurzyna

Agnieszka Kozłowska