STYCZEŃ W PUCHATKACH

WESOŁE ZABAWY

W czasie ferii Puchatki nie nudziły się. Z kolegami miło i przyjemnie  w przedszkolu czas spędziły.

Z wielką radością bawiły się na śniegu, lepiły bałwana i rzucały śnieżkami. Do przedszkola wracały  pełne wrażeń i opowiadały o swoich zimowych zabawach.

Dzieci rozmawiały o Babci i Dziadku, którzy 21.01. obchodzili swoje święto. Każde dziecko odpowiadało na pytanie ,,za co kocham swoich dziadków”. Były to piękne wypowiedzi płynące prosto z serca każdego wnuka.

,,Jak bezpiecznie zachować się w czasie ferii’’ na ten temat również były prowadzone zajęcia. Dzieci układały historyjki obrazkowe dotyczące bezpieczeństwa.

W ramach doradztwa zawodowego był omawiany zawód leśnika i na czym polega jego praca. Obejrzały film edukacyjny na Youtube – poznały sposoby dokarmiania ptaków i zwierząt w lesie.

Joanna Roszkowska

Ligia Łapińska