GRUDZIEŃ MUMINKÓW

ZIMOWY, ŚWIĄTECZNY CZAS

Grudzień to był miesiąc, który minął bardzo szybko i wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Na jego początku świętowaliśmy Mikołajki, z tej okazji odwiedził przedszkole Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Ubraliśmy naszą choinkę w sali oraz ozdobiliśmy tą przedszkolną, na którą dzieci samodzielnie wykonały ozdoby. Przypomnieliśmy sobie pradawne czasy, kiedy żyły dinozaury oraz jak kiedyś powstał i jak teraz wydobywa się węgiel kamienny. Rozmawialiśmy o nadchodzącej zimie, Muminki wykonały schronienie dla owadów w ramach projektu “Hotel dla owadów”. Nasze świąteczne przygotowania w przedszkolu przerwała kwarantanna, ale Muminki dzielnie uczyły się w domu i wykonały piękne szopki bożonarodzeniowe. Poza tym kto, jak nie Rodzice, najlepiej przypomni dzieciom tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia? Miejmy nadzieję, że w Nowym Roku spotkamy się  wszyscy zdrowi i z nową energią :)

Justyna Markowska

Katarzyna Olszewska