PRZEDSZKOLAKI Z DWÓJECZKI PRZYJACIÓŁMI ZIEMI

AKCJA  PRZEDSZKOLA NR 2  W  ŁAPACH  Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

„Światowy Dzień Ziemi” jest ,co roku, ekologicznym świętem, w naszym przedszkolu.

W tym roku, z uwagi na izolację wywołaną epidemią, zaproponowałyśmy rodzicom i dzieciom z naszego przedszkola akcję „ Przedszkolaki z dwójeczki Przyjaciółmi Ziemi”, która miała miejsce w domach dzieci, czy też na ich własnych podwórkach. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci a co za tym idzie ich rodziców, a także całych rodzin. Dzieci sprzątały obejście wokół domów, segregowały śmieci, wrzucając do odpowiednich pojemników. Sadziły krzewy, kwiaty, w ogrodach, w domach, na parapetach. Zakładały hodowle fasoli, rzeżuchy, szczypiorku, pikowały sadzonki pomidorów, podlewały warzywa w szklarni. W wielu domach współpracowało ze sobą rodzeństwo, starsze dawało przykład młodszemu, a młodsze uczyło się od starszych. Rodzeństwo z Biedronek i Puchatków pielęgnowało swój, wcześniej posadzony lasek. Używały do tego profesjonalnych narzędzi, maszyn.  Dbały też o elektryczność. Wszystko pod czujnym okiem dorosłych.

Wyrażamy nadzieję, że te działania na długo pozostaną w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi to w nich ciekawość świata  a także uzmysłowi nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi. Dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy i ile mamy lat.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zaangażowanym w akcję „ Przedszkolaki z dwójeczki Przyjaciółmi Ziemi”. Wasz wkład w kształtowanie postaw proekologicznych w dzisiejszym świecie jest ogromną zasługą.

Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze przedszkolaki uczą się, jak żyć ekologicznie.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć dostarczonych nam przez rodziców dzieci z poszczególnych grup. DZIĘKUJEMY.

Jolanta Arasimowicz