MALI MISTRZOWIE ORIGAMI

BRAWO PUCHATKI!

Kilka kartek papieru – to tak niewiele, a jakie można wyczarować cuda. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach origami tworząc ciekawe prace. Stara, japońska sztuka składania z papieru jest atrakcyjną formą spędzania czasu dla wielu przedszkolaków. Uczy staranności, koncentracji uwagi i cierpliwości, rozwija wyobraźnię i kreatywność, ćwiczy pamięć i wrażliwość na piękno. 7 marca w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbyło się Święto Origami, podczas którego ogłoszono wyniki XVIII Regionalnego Konkursu „Mistrz Origami”. W konkursie tym wzięły udział Puchatki z naszego Przedszkola. Dzieci składały, zaginały i układały, aż z papierowych kółek powstał bajkowy świat. Karol Zieliński zdobył nagrodę za pracę „Z mamą na drodze bezpiecznie”, a Łucja Łapińska otrzymała wyróżnienie za pracę „Morskie spotkanie”. Po uroczystości wręczenia nagród dzieci odwiedziły wernisaż, na którym oglądały wszystkie nagrodzone prace. Było co podziwiać. Małym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Piekutowska

Mirosława Matusik