WYCIECZKA DO MUZEUM PRZYRODNICZEGO

PUCHATKI I SMERFY NA TROPIE ZWIERZĄT

11 listopada Puchatki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Białymstoku. Dzieci obejrzały kilka wystaw m.in. dotyczących zwierząt żyjących na Antarktydzie, Arktyce oraz w Polsce. Usłyszały wiele ciekawostek dotyczących życia pingwinów i wielorybów. Dowiedziały się jak wygląda w rzeczywistości orzeł, który znajduje się w godle Polski. Następnie dzieci przeniosły się do sali, gdzie podziwiały przeróżne okazy roślin i zwierząt żyjących na rafie koralowej. Kolejna odwiedzana sala przedstawiała zbiory minerałów. Ostatnim punktem wycieczki po muzeum były terraria, gdzie dzieci oglądały żywe jaszczurki, pająki, węże i patyczaki. Następnie Przedszkolaki pojechały do kina, gdzie obejrzały film: „Kraina lodu 2”.Po obejrzeniu kolejnych przygód Anny i Elzy wróciliśmy do przeszkolą.

Małgorzata Piekutowska

Patycja Maciejczuk