WIZYTA MOTYLKÓW I JEŻYKÓW W MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO

NIETYPOWA LEKCJA HISTORII

Motylki z Jeżykami do Muzeum Wojska Polskiego się wybrały, a tam piękną lekcję historii otrzymały i trud polskiego żołnierza poznały. Czas spędzony w muzeum pozwolił dzieciom przybliżyć tematykę związaną z wojskiem. Nasze przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem widzianych tam eksponatów. Żołnierze w pełnym umundurowaniu, cały żołnierski ekwipunek, fotografie i płaskorzeźby batalistyczne, symbole narodowe – ten widok wyzwolił tysiące pytań, wzmocnił poczucie tożsamości  i świadomości narodowej. Dzieci też zrozumiały jak ogromną rolę w życiu narodu odgrywa wojsko. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Pani Ani i Fundacji „Aktywizacja” za zorganizowanie nam tej niecodziennej wyprawy w przeszłość.

Beata Nielipowicz