ŻABKI I KRASNOLUDKI Z WIZYTĄ W LESIE

SZUKAMY JESIENI

24.10.2019r. dzieci z grupy Żabek i Krasnoludków wybrały się na wycieczkę autokarową do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Na miejscu wszystkich powitała Pani Leśnik Justyna , która zaprosiła nas do leśniczówki. Przy płonącym kominku Pani Justyna opowiadała o jesiennych drzewach, pokazywała szyszki kilku najbardziej znanych polskich drzew iglastych : sosny, świerka i modrzewia. Dowiedzieliśmy się również o tym jak to małe nasionka wylatują z szyszek i są niesione przez wiatr w różne miejsca w lesie , z których to później wyrastają  nowe drzewka. Potem udaliśmy się na jesienny spacer ,podczas którego szukaliśmy jesieni w lesie. Dzieci oglądały kolorowe liście ,które szeleściły im  pod nogami, zbierały liście i  wrzucały je  do chusty animacyjnej. Gdy podrzucały je do góry naśladowały silnie wiejący wiatr niosący zeschłe listeczki. W leśniczówce dzieci zjadły przygotowany poczęstunek. To świeże, leśne powietrze pobudziło ich apetyty. Nasze dzieci spisały się dzielnie, chociaż dla niektórych był to pierwszy ,grupowy wyjazd w czasie ich krótkiego pobytu w przedszkolu. Wróciliśmy do przedszkola dotlenieni i trochę zmęczeni. Dziękujemy Pani Leśnik za gościnę.

Bożena Domaszewska