SKLEPIK Z LANDRYNKAMI

PRZEDSTAWIENIE O ZDROWYM TRYBIE ŻYCIA

11 października 2019 r. gościliśmy w przedszkolu Teatr z Białegostoku KARUZELA. Aktorzy przedstawili teatrzyk pt.: ,,Sklepik z landrynkami”.

Bohaterem przedstawienia był chłopiec o imieniu Janek, który prowadził zdrowy tryb życia i prawidłowo się odżywiał. Pewnego dnia w drodze do szkoły, za namową kolegi, odwiedził sklep ze słodyczami. Od tej pory stał się bywalcem sklepu z landrynkami i zapomniał o zdrowych nawykach. Przestał myć zęby, które popsuły się od słodyczy. Zaczęły go odwiedzać Panie: Próchnica, Bakteria i Ból. Janek źle się czuł. Postanowił walczyć z Próchnicą. Przestał nadużywać słodyczy i wrócił do zdrowego stylu życia.

W trakcie spektaklu dzieci wspierały bohatera przedstawienia w walce z próchnicą i złymi przyzwyczajeniami nadużywania słodyczy.

Małgorzata Perkowska