PROJEKT OTWARTE DRZWI - EDYCJA IV

ZAJĘCIA CZERWCOWE

W Czerwcu odbyły się ostatnie zajęcia z projektu „Otwarte drzwi”.  Dzieci w ramach zajęć bawiły się w „Sklep” doskonaląc umiejętności grupowania obiektów ze względu na wiele cech jakościowych oraz określały rodzaje sklepów. Kształtowały nawyk racjonalnego gospodarowania pieniędzmi, nabywały umiejętności planowania zakupów oraz ich wartościowanie. Poznały „Historię pieniądza”, kolejne etapy rozwoju pieniądza (barter, płacidła, kruszce i drogocenne kamienie, złote i srebrne, banknoty zabezpieczone złotem (pieniądz kruszcowy), pieniądz papierowy, pieniądz plastikowy i elektroniczny). Za pomocą „Tajemniczej skrzyni” -– poznały pieniądze używane w Polsce i ich znaczenie; poznały wygląd środków płatniczych używanych w naszym kraju (monety, banknoty, karta płatnicza). Doskonaliły zmysł wzroku i dotyku w zajęciach „Dostrzegam różnicę – bloki cylindrów”. Rozpoznawały i porównywały takie same kształty. Dostrzegały różnice w wyglądzie cylindrów, rozpoznawały takie same wymiary: gruby-cienki, wysoki-niski. Ten rodzaj zajęć wzbogacił w dzieciach zasób słownictwa, oraz odważne podejmowanie prób umieszczania cylindrów na odpowiednim miejscu na podstawkach.

Mariola Perkowska