GIMNAZJALIŚCI CZYTALI PRZEDSZKOLAKOM

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

5 czerwca Przedszkole odwiedzili uczniowie Gimnazjum w Łapach. Podczas spotkania z naszymi wychowankami, przybliżyli dzieciom ulubione bajki i wiersze swojego dzieciństwa. Czytali m.in. wiersze J. Brzechwy, Przygody Kubusia Puchatka i Hefalumpów. Maluchy i starszaki z uwagą słuchali starszych kolegów, spontanicznie reagowali na humor słowny utworów. Chętnie rozmawiali na temat wysłuchanego tekstu. Okazało się, że wszyscy lubimy te same opowieści. Aby poznać inne historie warto uczyć się pilnie literek. Wtedy łatwiej będzie odkryć tajemnice ukryte w książkach.

Rada pedagogiczna Przedszkola nr 2 w Łapach pragnie serdecznie podziękować Dyrekcji Gimnazjum i Panu R. Bujnowskiemu za pomoc w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych u naszych wychowanków. Dziękujemy gimnazjalistom uczestniczącym w spotkaniu. Życzymy udanych wakacji i sukcesów w nowym roku szkolnym.

Mirosława Matusik