NIETYPOWE WARSZTATY PATRIOTYCZNE

MUMUNKI, PUCHATKI I SMERFY W STREFIE KUBUSIA

Maj to miesiąc obfitujący w szereg uroczystości patriotycznych. Z tego też względu nasze najstarsze grupy- „ Muminki”, „ Smerfy” i „ Puchatki” uczestniczyły w nietypowych warsztatach. Odbywały się one w miejscu, gdzie na co dzień bawią się dzieci a dorośli ćwiczą sprawność fizyczną , czyli w „ Strefie Kubusia”. Pani Renata przygotowała powtórkę z zajęć patriotycznych. Dzieci obejrzały krótki filmik o krajach Unii Europejskiej a potem przystąpiły do wykonywania zadań. Jednym z nich była wykreślanka literowa z hasłem „ Jestem Europejczykiem”. Kolejne zadanie, z którym nie było problemu, polegało na zaśpiewaniu naszego hymnu narodowego, by następnie przystąpić do kolorowania flag państw Unii Europejskiej. Dzieci  odczytały nazwy państw, których flagi miały pomalować i zapamiętały te kraje. Ruchowym przerywnikiem była zabawa, podczas której po usłyszeniu nazwy państwa należało wybiec na środek i podbijać nadmuchany balon, by nie zdążył dotknąć podłogi. Zadanie wymagało szybkiej reakcji i zwinności, co sprawiło dzieciom wiele radości . Po wesołej zabawie przystąpiły dzieci do wykonania znaczków- przypinek. Panie przygotowały dzieciom kółeczka z symbolami narodowymi( flagi, godło), które specjalnym przyrządem wyciskały znaczki do przypięcia na koszulki. Najbardziej podobały się dzieciom samodzielnie wykonywane i projektowane znaczki, które mogły ofiarować swoim Mamom w Dniu ich Święta. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na zabawę w basenie kulkowym, na ściance wspinaczkowej czy też zjeżdżalni. Zmęczeni lecz zadowoleni wracaliśmy do przedszkola. Podczas powrotu przypominaliśmy sobie, którego dnia obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej oraz jak wygląda symbol Unii, którym jest stonoga  (mały robaczek, jak go nazwały) ubrana w charakterystyczne symbole Państw Europejskich. Były to bardzo ciekawe warsztaty patriotyczne, które sprawiły radość i wzbogaciły wiedzę naszych dzieci. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób otwarcia małych umysłów i przekazywania im cennych wartości.

Małgorzata Łapińska