TYDZIEŃ Z TECHNOLOGIĄ

KONKURS "UCZ SIĘ I BAW Z EDU-SENSE"

Dzięki udziałowi Programie „Uczymy dzieci programować” mamy okazję, kształtować miękkie kompetencje: rozwijać algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejścia do stawianych problemów, kreatywność, umiejętność pracy w zespołach, szukanie kompromisów. Podnosimy swoje kwalifikacje jako nauczyciele, oswajamy lęki związane z wykorzystywaniem nowych technologii.

Podczas tygodnia z technologia? wykorzystujemy technologie? AR, kody QR, tablety, wirtualna? mate?, matę do kodowania, kubeczki, krążki humanistyczne itp. Nowoczesna technologia, uz?yte na zaje?ciach pomoce dydaktyczne sa? tylko tłem, dodatkiem, s?rodkiem do osia?gnie?cia załoz?onego celu, nigdy nie sa? najwaz?niejsze. Najwaz?niejsza jest metodyka, celowos?c? działan?  nas nauczycieli, podejs?cie do ucznia, atmosfera, która? tworzymy podczas zaje?c?, relacje z dziećmi. Z załoz?enia to uczen? ma byc? strona? aktywna? w procesie nauczania, ucza?ca? sie? przez dos?wiadczanie, eksperymenty, stawanie przed wyzwaniami do rozwia?zania, nauczyciel natomiast jest strona? wspieraja?ca?, mentorem, który pomoz?e, wesprze, ale nie wskaz?e gotowego rozwia?zania.

Tematyka poszczególnych zadan?:

?  Mój smartfon, mój tablet - jak powinien wygla?dac?, jakie funkcje posiadac?, z?eby nie tylko bawił, ale i uczył,
?  Bezpieczny internet - gra planszowa z kodami QR,
?  Nie tylko uz?ywam, ale i tworze? - dziecie?ce pomysły na funkcjonalne aplikacje,
?  Od kodowania na dywanie do wirtualnej maty Edu-Sense,
?  Mały robot w s?wiecie rozszerzonej rzeczywistos?ci,
?  Uwaga, akcja, cie?cie - tworzymy nasza? pierwsza? reklame?

Katarzyna Thomas