ŻABKI I MOTYLKI Z WIZYTĄ W LESIE

PRZYGOTOWANIA ZWIERZĄT DO ZIMY

21.11.2018r. dzieci z grupy „Żabek” i „Motylków” wybrały się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Rudka. Na miejscu  wszystkich powitała Pani Leśnik Justyna i  zaprosiła nas do leśniczówki. Przy blasku płonącego kominka Pani Justyna opowiadała o tym jak to zwierzęta przygotowują się do zbliżającej się zimy. Usłyszeliśmy opowieść o borsuku, który z nasileniem mrozów zapada w zimowy sen w swej norze, zaś przy ociepleniu może wyjść na powierzchnię by zaspokoić pragnienie lub coś złowić, chociaż w czasie snu żywi się nagromadzonym w swym ciele tłuszczem. Widzieliśmy też skórę borsuka z gęsta zimową sierścią. Poznaliśmy zwyczaje wiewiórek gromadzących przed zimą ogromne ilości orzechów laskowych, żołędzi a nawet grzybów. Krótki jesienny spacer po lesie, oglądanie i poznawanie napotkanych drzew, pobudził apetyty dzieci, które ze smakiem zajadły przygotowany poczęstunek. Dzieci spisały się dzielnie, chociaż dla niektórych był to pierwszy grupowy wyjazd w czasie ich krótkiego pobytu w przedszkolu. Wróciliśmy do przedszkola dotlenieni i zadowoleni. Dziękujemy Pani Leśnik za gościnę i ciekawe zajęcia.

Bożena Domaszewska