WYCIECZKA MUMINKÓW I PUCHATKÓW DO BIBLIOTEKI

WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI LUBIĄ CIEKAWE KSIĄŻKI

Wszystkie przedszkolaki lubią ciekawe książki. Skąd je wziąć? Oczywiście – z biblioteki… 21 listopada Muminki i Puchatki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Łapach. Nasze przedszkolaki poznały wygląd i znaczenie wypożyczalni książek. Panie bibliotekarki opowiedziały, w jaki sposób należy z niej korzystać. Oprowadziły dzieci po swoim królestwie. Chodząc między półkami, starszaki dowiedziały się, że każda książka ma swoje miejsce, aby łatwiej było ją znaleźć i w jaki sposób to się robi. Tam gdzie są książki, nie może zabraknąć ich czytania. Przedszkolaki wysłuchały utworu literackiego przeczytanego w formie ruchomych obrazów czyli Teatrzyku kamishibai. Wypożyczyły kilka książek do czytania w przedszkolu. Po kolejne ciekawe opowieści do biblioteki powrócą może już niedługo razem z rodzicami. Biblioteka zaprasza przecież wszystkich, którzy kochają książki.

Mirosława Matusik