POZNAJEMY NASZE KORZENIE

PROJEKT FUNDACJI AKTYWIZACJI

„Podlaskie korzenie” to projekt realizowany przez Fundację Aktywizacja dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska. Zadanie zakłada organizację warsztatów dla dzieci i młodzieży z placówek oświatowych Gminy Łapy na temat historii regionu, ze szczególnym uwzględnieniem terenów wiejskich na Podlasiu. Uczestnicy projektu wezmą udział warsztatach edukacyjnych Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej oraz warsztatach artystycznych, podczas których będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w pracach plastycznych. Wybrane prace inspirowane kulturą ludową zostaną wydrukowane w formie pocztówek, które bezpłatnie rozdawane, będą promowały zadanie w sposób atrakcyjny i ciekawy, co stworzy warunki dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym, a także dla upamiętniania i przybliżania niematerialnego dziedzictwa kulturowego i historycznego lokalnej społeczności.

Celem zadania jest m.in.: zainteresowanie dzieci i młodzieży niematerialnym dziedzictwem kulturowym Podlasia i wzbudzenie szacunku dla dorobku kulturowego poprzednich pokoleń.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach Programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska