KONFERENCJA

EDUKACJA DLA ZDROWIA

11.04.2018 r. Przedszkole nr 2 uczestniczyło w konferencji „Edukacja dla zdrowia” organizowanej przez Podlaskiego Kuratora Oświaty i Podlaskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Jako Przedszkole promujące zdrowie staramy się o certyfikat krajowy. Dlatego dbamy o klimat, bezpieczeństwo, higienę i rozwój fizyczny naszych przedszkolaków. Podejmujemy różne inicjatywy angażując społeczność przedszkolną i lokalną do współpracy. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspieranie naszych działań i zapraszamy do współpracy.

Program konferencji:

10.30 – Rejestracja uczestników.

11.00 – Początek konferencji, przywitanie gości.

11.10 – Upowszechnianie idei programu Szkoła Promująca Zdrowie.

11.25 – Prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna.

11.45 – Programy edukacyjne realizowane w szkołach przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

12.15 – Przerwa

12.30 – Upowszechnienie programu „Ruch i zdrowe żywienie”.

12.45 – „Bezpieczna szkoła +”.

13.00 – Promujemy zdrowy styl życia – w kontekście przepisów prawa.

13.15 – Wytyczne dotyczące problemu „ciężkich tornistrów”.

13.30 – Przykłady dobrych praktyk wykorzystania Edukacji dla zdrowia w codzienności    szkolnej.

14.00 – Zakończenie konferencji.